Від часу свого заснування Центральна бібліотека ім. А.П. Чехова Індустріального району м.Харкова пройшла цікавий та складний шлях. Датою її народження стало 29 вересня
1933 року, коли вона була відкрита в Індустріальному районі за розпорядженням відділу культури Харківського міського виконкому. Він же присвоїв бібліотеці порядковий номер 6 одночасно з ім’ям письменника. Бібліотеці ім. А.П. Чехова надали приміщення за адресою: вул. Сталіна (нині вул. Миру), будинок № 20, в якому розмістилися читальний зал і абонемент.

Читальний зал бібліотеки ім. А.П. Чехова 70-х років та кафедра видачі літератури

/Files/images/tsb__tsbs/6_01.JPG /Files/images/tsb__tsbs/6_02.JPG

Книжковий фонд складав приблизно 7 тисяч примірників, але поступово він збільшувався
за рахунок нових надходжень. На той час у бібліотеці ім. А.П. Чехова працювало
5 співробітників. Величезний будинок, де розміщувалася бібліотека, був збудований
за американським проектом у 1933 році й розташовувався на території цілого кварталу.
З 30-х років по 80-ті роки ХХ сторіччя в ньому Знаходилися важливі об’єкти соціально-побутового призначення: 7 магазинів, аптека, ательє мод, їдальня, пошта, телеграф, дві бібліотеки (№ 6 ім. А.П. Чехова та бібліотека завкому Харківського тракторного заводу).
Під час Другої світової війни, коли на території Харківщини точилися бої, у вікно бібліотеки
влучила фугаска. Від великої пожежі, яку ледве вдалося ліквідувати, постраждало чимало книг. Мешканці району розібрали уцілілий фонд до своїх осель, щоб зберегти його від подальшого лиха, а по закінченню війни повернули всі книги в їх рідні стіни, додавши туди чимало із власних бібліотек. У повоєнні роки бібліотека ім. А.П. Чехова зазнала суттєвого відродження. За допомоги працівників та небайдужих до освіти й культурі людей бібліотечний фонд був відновлений та збільшений. До збереженого фонду додавалися книжки за рахунок добровільних пожертвувань читачів, невеликих надходжень із державного фонду. Досить швидко книжковий фонд бібліотеки налічував близько 40 тис. примірників.

Хол бібліотеки ім. А.П. Чехова 70-х років

/Files/images/tsb__tsbs/6_03.JPG /Files/images/tsb__tsbs/6_04.JPG


Значними подіями в історії бібліотеки ім. А.П. Чехова були заходи за участю видатних осіб міста Харкова: зустріч поета Бориса Чічібабіна з читачами бібліотеки (лютий 1992 р.)

/Files/images/tsb__tsbs/6_05.JPG

Поетеса Рима Катаєва читає свої вірші із збірки «Завет поколений» (березень 1987 р.)

/Files/images/tsb__tsbs/6_06.JPG

Письменник Радій Полонський презентує книгу «Осінні акварелі» (жовтень 1986 р.)

/Files/images/tsb__tsbs/6_07.JPG



ІСТОРИЧНА ДОВІДКА ЦЕНТРАЛІЗОВАНОЇ БІБЛІОТЕЧНОЇ СИСТЕМИ
ІНДУСТРІАЛЬНОГО РАЙОНУ М. ХАРКОВА

У 1979 році відбулася централізація бібліотек для дітей і дорослих, що були розташовані на території Індустріального району м. Харкова. Унаслідок цієї централізації бібліотека № 6 набула статусу ЦЕНТРАЛЬНОЇ БІБЛІОТЕКИ ІМ. А.П. ЧЕХОВА
ЦЕНТРАЛІЗОВАНОЇ БІБЛІОТЕЧНОЇ СИСТЕМИ ІНДУСТРІАЛЬНОГО РАЙОНУ М.ХАРКОВА,
а інші масові бібліотеки цієї місцевості стали її філіями.

Бібліотека-філія № 28 для дітей набула статусу ЦЕНТРАЛЬНОЇ ДИТЯЧОЇ БІБЛІОТЕКИ
з обов’язками методичного керівництва бібліотеками-філіями для дітей.

До складу Централізованої бібліотечної системи Індустріального району м. Харкова увійшли такі бібліотеки-філії для дітей: № 5, № 15, № 21 та бібліотеки-філії для дорослих: № 27, № 40.
В бібліотеках-філіях на момент централізації працювало
25 співробітників. Серед яких були посади: заступник директора по роботі з дітьми, що очолював Центральну дитячу бібліотеку, головний бібліотекар, завідувачі бібліотек-філій, бібліотекарі, прибиральниці.

Штат Центральної бібліотеки ім. А.П. Чехова – головного методичного центру для всіх її бібліотек-філій на момент централізації складався із таких посад: директор Централізованої бібліотечної системи, головний бібліотекар, завідувач відділу комплектування та обробки літератури, завідувач відділу обслуговування читачів, завідувач господарською частиною, методист, бібліограф, бібліотекар абонементу – 2 штатні одиниці, бібліотекар читального залу – 2 штатні одиниці, секретар, гардеробниця, прибиральниця. Окрім того, в Центральній бібліотеці ім.А.П.Чехова були створені: відділ нестаціонарних форм обслуговування –
1 штатна одиниця, відділ організації та використання єдиногобібліотечного фонду –
1 штатна одиниця, відділ рідкісної книги – 1 штатна одиниця.

Таким чином, після завершення періоду централізації
в Централізованій бібліотечній системі Індустріального району м. Харкова нараховувалося
42 штатних працівника.

Кiлькiсть переглядiв: 1857